جدیدترین تصمیم دولت، اندکی از حباب سکه و ارز را کاهش داد
روز گذشته دلار، یورو، پوند و سکه به رکورد‌های تاریخی در بازار آزاد دست یافتند. به طوریکه با توجه به جو افزایشی به وجود آمده، صبح روز گذشته تیم اقتصادی دولت با رئیس جمهور جلسه‌ای را برگزار کردند و خروجی آن جلسه بر بازار امروز تاثیر کاهشی داشته است.
عربستان دست از طمع برای تولید نفت بر نمی‌دارد
مدیر عامل شرکت بزرگ نفتی آرامکو، متعلق به عربستان سعودی، در خصوص تواقف اخیری که برای ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در ماه جولای صورت گرفته، گفته است که در صورت نیاز این کشور ظرفیت لازم برای افزایش تولید روزانه ۲ میلیون بشکه نفت را دارد.
کاهش قیمت نفت با انتظار افزایش تولید
روز دوشنبه و با آغاز کار بازار نفت، قیمت نفت آمریکا نسبت به قیمت بسته شده در آخرین روز کاری هفته گذشته یک درصد کاهش یافت. از دلایل کاهش قیمت نفت در روز جاری، انتظار سرمایه گذاران برای افزایش تولید نفت به میزان یک میلیون بشکه نفت در روز است که دستاورد نشست اخیر اوپک می باشد.
بیش از 30 میلیارد تومان سود در یک ماه
چند روز پیش بود که رئیس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد در پیش فروش سکه 7 میلیون و 600 هزار ثبت نام سکه داشتیم که 50 نفر، 5 درصد این سکه ها را خریداری کردند. به تازگی عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هم خبر داده است که دو نفر 59 هزار قطعه سکه خریداری کرده اند. با این اوصاف این دو نفر سودی بیش از 30 میلیارد تومان را به جیب زده اند. البته خبر خوب آن است که قرار است از این گونه سودها مالیات اخذ شود.
پیش‌فروش خودروهای وارداتی ممنوع شد
با توجه به قرار گرفتن خودرو در لیست کالاهای ممنوعه وارداتی، پیش‌فروش خودروهای وارداتی از این به بعد غیرمجاز خواهد بود.
قیمت نفت کاهش یافت
افزایش تولید اوپک بالاخره بر قیمت نفت تاثیر گذاشت و آن را کاهش داد و هر بشکه نفت 74.74 دلار فروخته شد.
جهش 3113 واحدی شاخص کل بورس با رشد ارزش معاملات به سطح 957 میلیارد تومان
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه چهارم تیرماه 97، با افزایش 3113 واحدی معادل 2.78 درصد به رقم 115 هزار و 174 واحد رسید. این در حالی است که در دو روز ابتدایی تابستان  شاهد افزایش 3187 واحدی نماگر کل بورس بودیم.
اقتصاد متلاطم یونان
یونان بیش از 8 سال است که از بحران مالی شدید رنج می برد و این بحران همچنان به رغم تلاش ها و اعمال مالیات های شدید ادامه دارد.
ادامه کشمکش بر سر نرخ شیر
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار موافقت کرده قیمت شیرخام تنها۱۰درصد افزایش یابد،گفت:با توجه به قیمت تمام شده، تولید، تولیدکنندگان با این امر موافقت نکردند.
سیف خبر داد: تشکیل بازار ثانویه ارز تا هفته آینده
رئیس‌کل بانک مرکزی از ایجاد بازار ثانویه ارز طی هفته آینده خبر داد.